Paweł Lisiecki

Paweł Lisiecki – Sekretarz Stanu

Absolwent XX Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Warszawie. Ukończył studia w Instytucie Archeologii (2004) oraz Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (2011), a także studia podyplomowe z zarządzania i wyceny nieruchomości. Prowadził działalność gospodarczą w zakresie zarządzania nieruchomościami. W 2001 przystąpił do Stowarzyszenia KoLiber, został też prezesem Stowarzyszenia „Warszawiak na Swoim”.

Należał do Unii Polityki Realnej. W wyborach samorządowych w 2002 jako przedstawiciel tej partii uzyskał z listy Prawa i Sprawiedliwości mandat radnego dzielnicy Praga-Północ. Uzyskiwał reelekcję w 2006 i 2010. W 2005 wstąpił do PiS. Objął funkcję przewodniczącego dzielnicowych struktur tej partii oraz wszedł w skład jej krajowej komisji rewizyjnej. Od 2005 do 2007 był doradcą szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mariusza Błaszczaka, a następnie kierował jego biurem poselskim. W listopadzie 2014 uzyskał mandat radnego Rady Warszawy, a w grudniu tego samego roku został wybrany na burmistrza Pragi-Północ.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu w okręgu warszawskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 6865 głosów. Po wyborach zachował (do stycznia 2016) stanowisko burmistrza Pragi-Północ, gdyż zasada niepołączalności mandatu poselskiego nie obejmuje burmistrzów warszawskich dzielnic (jednostek pomocniczych m.st. Warszawy).

W 2017 został członkiem komisji weryfikacyjnej.